Megemlékezés az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseiről
Budafok-Tétény polgármestere kiemelte: „Most, hogy sajnos már egyre kevesebben lehetnek közöttünk, akik átélték ’56 borzalmait, a mi felelősségünk, az eddiginél is fontosabb feladatunk, hogy emlékezzünk és emlékeztessünk a mindent elsöprő hazaszeretetre, a forradalom szellemére, a halált megvető bátorságra, az egyetemes emberi értékekre.”
Az emlékműnél két kerületi diák, Kirsch Panka és Hegyi Hanna egy eredeti ’56-os zászlót tartottak a kezükben a hősök tiszteletére.
A Himnusz eléneklése után Németh Zsolt országgyűlési képviselő az ’56-os emlékműre hívta fel a figyelmet, amelynek hátulján nagytétényiek és budafokiak neve olvasható, akik életüket adták a forradalomért.
Bába Iván műfordító, szerkesztő, diplomata hangsúlyozta: „A forradalom egy kegyelmi pillanat volt a magyar kommunista diktatúra történetében. Egy pillanat, amikor a magyarok felemelték fejüket, bátran és kedvesen egymás szemébe néztek, és mosolyogtak. Boldogok voltak és reménykedtek. Azt remélték, hogy a háború viszontagságai és a véres kommunista terror nyomora után emberibb élet, egy emberi élet következik.”
A beszédek elhangzása után az egyházak, a civil szervezetek, az intézmények és az önkormányzat vezetői, a pártok képviselői, valamint a kerület polgárai koszorúikkal rótták le tiszteletüket a hősök előtt az ’56-os emlékműnél.
A megemlékezés Dr. Takács Pál emléktáblájánál folytatódott, ahol szintén koszorúkat helyeztek el a megjelentek.
Fotók: Horváth Tamás